Systemy Operacyjne

Systemy Operacyjne

Profesjonalne systemy za darmo!

Darmowe systemy operacyjne takie jak: OpenBSD, FreeBSD oraz Linux nieprzerwanie cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników PC, ponieważ oferują wszystkie ważne usługi, którymi dysponują klasyczne systemy komercyjne.

Instalujemy, administrujemy oraz doradzamy, jaki system wdrożyć, aby najlepiej spełniał oczekiwania zarówno firmy, jak i konsumentów. Organizujemy również szkolenia w zakresie obsługi ww. systemów.


Systemy w praktyce

Linux i BSD przede wszystkim stosowany jest na systemach serwerowych (serwery WWW, FTP, e-mail, bazy danych i inne), jako zapory sieciowe (firewall), router, a także w systemach osadzonych oraz w niektórych odtwarzaczach DVD i tunerach dvb.

Ze względu na powstanie i rozwój dystrybucji o łatwej instalacji, graficznym wyglądzie i bogactwie wydajnego oprogramowania Linux i BSD znajduje szerokie zastosowanie na rynku biurowym i domowym. Rządy kilku państw europejskich prowadzą wdrożenia Linuksa na komputerach administracji państwowej. Ponadto z Linuksa korzystają agencje wywiadowcze, kontrwywiad i wojsko, ze względu na bezpieczeństwo, stabilność oraz możliwość audytu oraz modyfikacji kodu (dostępność kodu źródłowego).

Niezawodność tego systemu została doceniona przez niektóre banki i instytucje finansowe korzystające z Linuksa (np. system notowań Wall Street oparty jest na tym systemie operacyjnym). Linux jest używany w większości superkomputerów z listy TOP500. Również aparatura medyczna np. Tomografy Komputerowe firmy GE korzystają z systemu operacyjnego Linux. Popularne "Access Pointy" do dystrybucji sygnału WiFi również opierają się na uproszczonym jądrze Linuksa i procesorach ARM, coraz częściej również słyszy się o telefonach komórkowych z tym systemem na pokładzie.


Oprogramowanie dla Linuksa jest otwarte i wolne.

Duża część kodu typowej dystrybucji została objęta takimi licencjami jak GPL, LGPL, BSD i podobnymi.